Reklama

​Finał konkursu Miss World odwołano kilka godzin przed startem. Bezprecedensowa sytuacja!

Finał konkursu Miss World miał odbyć się w Portoryko, w nocy z 16 na 17 grudnia o 1.00 polskiego czasu. 70. edycja konkursu w ostatniej chwili została jednak przełożona przez organizatorów. Oto jaki jest powód.

Finał konkursu Miss World 2021 zawsze przyciąga miliony zainteresowanych na całym świecie, a zmagania o tytuł najpiękniejszej kobiety świata wywołują wiele emocji. Tegoroczny finał miał odbyć się 16 grudnia w Portoryko (według polskiego czasu - o 1.00 w nocy z 16 na 17 grudnia) i być już siedemdziesiątą odsłoną tego wydarzenia.

Tak się jednak nie stało - organizatorzy kilka godzin przed startem imprezy zdecydowali, że finał Miss World 2021 się nie odbędzie.

Finał Miss World 2021 odwołany. Kiedy się odbędzie?

Organizatorzy finału Miss World 2021 napisali o przyczynach na oficjalnym profilu facebookowym wydarzenia. Jak wyjaśniają, powodem odwołania jest koronawirus i stwierdzone przypadki COVID-19, a oni sami, podejmując taką decyzję, kierowali się przede wszystkim "zdrowiem i bezpieczeństwem" osób, które miały brać udział w imprezie.

Reklama

- napisano w komunikacie prasowym.

Jak wyjaśniają organizatorzy, decyzję podjęto po konsultacji z ekspertami medycznymi, wirusologami i Departamentem Zdrowia Puerto Rico:

- czytamy w komunikacie prasowym.

Wszystkie osoby, które mają pozytywny wynik testu na koronawirusa, przejdą teraz kwarantannę, a kiedy otrzymają negatywne wyniki testów, będą mogły wrócić do swoich krajów.

- podkreśliła Julia Morley, dyrektorka generalna Miss World Ltd.

Finał Miss World 2021 przełożony. Kto jest Miss World obecnie?

Miss World jak na razie nie pozostało rozstrzygnięte, a koroną zwyciężczyni już od 2019 roku cieszy się reprezentantka Jamajki, Toni-Ann Singh. Ze względu na pandemię koronawirusa, jest rekordzistką tytułu Miss World.

Organizatorzy obiecują jednak, że niebawem wyłonią nową królową. W komunikacie prasowym podkreślono bowiem, że finał Miss World 2021 nie został całkowicie odwołany, ale przełożony:

- czytamy.

Finał Miss World 2021 przełożony. Co z reprezentantką Polski?

Na konkursie Miss World 2021 Polskę miała reprezentować Karolina Bielawska. Miss Polski 2019 i kandydatka do przejęcia korony po obecnej królowej, Toni-Ann Singht, jest w Portoryko już od miesiąca. Odniosła się do bieżącej sytuacji odwołania finału Miss World 2021 w krótkiej wiadomości w mediach społecznościowych:

- powiedziała.

Karolina Bielawska odniosła już pierwsze sukcesy w Portoryko - spośród setki finalistek, zakwalifikowała się do Top 13 w jednym z mini-konkursów. Czy powtórzy sukces Anety Kręglickiej? To powinno rozstrzygnąć się już niebawem.

Przeczytaj też:

Aneta Kręglicka opowiada o kulisach zdobycia tytułu Miss World

Karolina Bielawska. Kim jest polska kandydatka do tytułu Miss World?

Nie zostanie Miss World, bo nie chce się zaszczepić

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy