Reklama

Reklama

Jest księdzem i ma dzieci: "Celibat jest wyborem"

Czy ksiądz w Polsce może mieć dzieci, żonę i prowadzić szczęśliwe, satysfakcjonujące życie? Według księdza Igora Hubacza, jak najbardziej. Duchowny był gościem programu "DD TVN", w którym przyznał, że gdyby nie mógł założyć rodziny, na pewno nie zostałby księdzem. Kilka sekretów z ich wspólnego życia zdradziła także żona księdza, Ewa.

Gośćmi programu "DD TVN" był ksiądz Igor Hubacz z parafii greckokatolickiej w Pasłęku. i jego żona Ewa. Para poznała się jeszcze w liceum, a połączyła ich nie tylko miłość, ale także wiara. Dziś są rodzicami trójki dzieci, a codzienne modlitwy i wspólne, częste wizyty w kościele są dla nich ważnych punktem życia. 

Jest księdzem, mężem i tatą. Oto, co mówi o celibacie

Ksiądz Igor Hubacz tłumaczył podczas wywiadu, że celibat w kościele wschodnim jest wyborem i duchowny ma prawo założyć rodzinę: 

- powiedział. 

Duchowny dodał także, że nie ocenia kolegów, którzy zdecydowali się na życie bez rodziny, ale on sam jest przekonany, że bycie ojcem sprawia, iż jest lepszym kapłanem. 

Reklama

 - przyznał. 

Ksiądz Igor Hubacz i jego żona powadzą normalne życie. Pani Ewa wyjaśniła, że pracuje zawodowo i opiekuje się dziećmi, a jej codzienność nie wyróżnia się szczególnie na tle życia innych mam. 

- powiedziała w programie. 

Szczęśliwe, rodzinne życie prowadzi także ksiądz Robert Augustyn  , który jest szczęśliwym mężem i ojcem, a w dodatku zawsze znajduje czas na swoje pasje - grę na perkusji, rajdy samochodowe i jazdę na nartach. 

Ksiądz Robert Augustyn w mocnych słowach wypowiada się jednak na temat celibatu - uważa bowiem, że jest on dla księży katolickich bardzo trudny, ponieważ nawet, gdy się zakochają, muszą zdusić w sobie to uczucie. Z drugiej strony, wciąż zarzuca się im, że nie mają pojęcia o posiadaniu rodziny, a mówią Polakom, jak powinni żyć.

Według księdza Augustyna "celibat to wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność". 

Zobacz również: 

Polski ksiądz dosadnie o celibacie! 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ksiądz | celibat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy