Reklama

Przepowiednie Nostradamusa: Nowy papież i koniec świata w 2023 r.?

Przepowiednie Nostradamusa rozpalają wyobraźnię ludzi na całym świecie, a jego niejasne czterowiersze nawet u sceptyków powodują wątpliwości. Interpretatorzy jego wizji twierdzą, że przepowiednie Nostradamusa na 2023 r. nie wyglądają zbyt optymistycznie.

Kim był Nostradamus?

Nostradamus, a właściwie Michel de Nostredame to francuski aptekarz, mistyk, astrolog żyjący w XVI wieku. Doświadczał on onirycznych wizji przyszłości, które zapisywał i wydał w 1555 r. jako "Les Propheties". Wśród tych proroctw znalazły się również takie, które mówią o bieżącym roku. Jak brzmią przepowiednie Nostradamusa na 2023 r. i co mają wspólnego z papieżem?

Reklama

Zobacz również: Przepowiednie Baby Wangi na 2023 rok. Szokująca wizja bułgarskiej jasnowidzki

Przepowiednie Nostradamusa: Dlaczego trudno je zrozumieć?

Kłopot z przepowiedniami Nostradamusa polega na tym, że zapisane są one trudnymi do zrozumienia czterowierszami. W dodatku przepowiednie nie zostały zapisane w porządku chronologicznym, co dodatkowo utrudnia ich interpretację. Jakby tego było mało, szesnastowieczny profeta doświadczający wizji rodem z XX czy XXI wieku nie umiał nazwać i nie rozumiał wielu wynalazków, więc opisywał je znanymi sobie słowami. Na przykład przy okazji zamachów na World Trade Center z 11 września 2001 r. nie pisał o samolotach, ale o stalowych ptakach.  

Zobacz również: Jackowski przepowiedział, co wydarzy się w kwietniu. Zacznie się o świcie

Przepowiednie Nostradamusa na 2023 r.: Będzie nowy papież i koniec świata?

Mimo trudności z ich zrozumieniem, a może właśnie dlatego, jest wielu interpretatorów jego przepowiedni, którzy z  "Les Propheties" starają się odczytać przyszłość świata. Według nich francuski wizjoner w swoich proroctwach odniósł się do aktualnych nam wydarzeń. Przepowiednie Nostradamusa na 2023 r. mówią, że Franciszek I jest ostatnim “prawdziwym papieżem" i w ciągu najbliższych kilku miesięcy zastąpi go na piotrowym tronie człowiek, który wywoła skandal.

Francuski profeta widział prześladowania Kościoła w czasie, gdy na tronie piotrowym zasiądzie nowy papież. Jego rządy w Rzymie mają doprowadzić do skandalu i upadku świata, co jedni tłumaczą jako koniec dziejów, inni jako konie rzeczywistości, którą znamy. Rację mają raczej ci drudzy, biorąc pod uwagę, że wizje Nostradamusa sięgają 3797 roku. Przepowiednia przetłumaczona na język polski brzmi: 

Przepowiednia Malachiasza identyczna z tym co mówi Nostradamus

Co ciekawe "Piotr Rzymianin" to także ostatnia osoba w przepowiedniach Malachiasza, który miał doświadczać wizji przyszłości papiestwa podczas swojego pobytu w Rzymie w 1139 r. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Przepowiednia upadku papiestwa. Wizja Malachiasza zwiastuje koniec Kościoła?

Święty Malachiasz w zapisanych po łacinie proroctwach mówi o zniszczeniu Rzymu, które nastąpi za rządów ostatniego papieża "Piotra Rzymianina. Czyżby obaj profeci doświadczyli tej samej wizji? A może Nostradamus znał przepowiednie Malachiasza i po prostu ją przepisał? Zdaniem wielu historyków przepowiednie Malachiasza nie powstały w XII, ale w XVI wieku, a ich celem było wpłynięcie na konklawe. Proroctwa przypisywane świętemu miałby powstać w 1590 roku, zatem ich autor mógł znać treść wizji Nostradamusa i zwyczajnie je przepisać. Nie zależnie jaka jest prawda, faktem pozostaje, że zapiski o "Piotrze Rzymianinie" pojawiły się u francuskiego astrologa, a wizja Nostradamusa na 2023 r. nie napawa optymizmem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy