Reklama

Reklama

Żonaty ksiądz na Instagramie. W sieci burza

Ma żonę i trójkę dzieci, a jednocześnie jest księdzem. Swoim życiem i zdjęciami z rodziną dzieli się w mediach w społecznościowych. Niekiedy jest z tego powodu obiektem do kpin i niemiłych komentarzy. Jak się okazuje – niesłusznie.

Ks. Paweł Potoczny już od jakiegoś czasu prowadzi swój profil na Instagramie pod nazwą @zonatyksiadz. Nie da się ukryć, że przyciąga tym uwagę wielu internautów, staje się obiektem hejtu, ale ma też wielu fanów, z którymi jest w stałych kontakcie. Jak to możliwe, że katolicki ksiądz ma żonę i dzieci? Przecież powinien żyć w celibacie. Ksiądz Potoczny niejednokrotnie stara się wyjaśnić internautom, o co tak naprawdę chodzi.

W jednym z wywiadów dla portalu kobieta.wp.pl wyjaśnił, że jest wyznania grekokatolickiego, a co za tym idzie może założyć rodzinę. Ważne jest jednak zachowanie kolejności - najpierw ślub, a dopiero potem święcenia kapłańskie.

Reklama

Duchowny swoją obecną żonę Anię poznał na trzecim roku seminarium, relacja przerodziła się w poważny związek, a półtora roku później zakochani wzięli ślub. Jak widać, było to możliwe - ks. Paweł nie wystąpił wówczas z seminarium, po jakimś czasie odbył święcenia i tak oto dziś jest żonatym księdzem. 

Czytaj też: Polski ksiądz ma żonę, dwójkę dzieci i krytykuje celibat

Czy żonaty ksiądz jest za zniesieniem celibatu?

Ks. Potoczny nie umie na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Jego zdaniem wiele kwestii w kościele katolickim zostanie wówczas i tak nierozwiązanych. Podkreśla, że żonaci księża również mają swoje problemy małżeńskie i nigdy nie ma gwarancji, że taka relacja przetrwa.

Status ks. Piotra Potockiego wzbudza skrajne emocje, zarówno w miejscowości, w której jest proboszczem, jak i w sieci. Ludzie czasami niedowierzają, nieznajomi widzący go z żoną czy dziećmi dopytują o szczegóły, niektórzy krytykują. Mężczyzna jednak nie chce kryć się ze swoimi przekonaniami, a to że jest żonatym księdzem pokazuje publicznie w sieci.

Zobacz także: Ksiądz przelał sobie 2 mln zł z konta parafii. Oto komentarz prokuratury

Żonaty ksiądz na Instagramie

Ks. Pawła Potocznego obserwuje na Instagramie już prawie 6 tysięcy obserwujących, z czasem będzie ich za pewne dużo więcej. Nie czuje się jak influencer, a media społecznościowe traktuje jak miejsce, w którym chce dzielić się dobrą nowiną i ewangelią z jak największą ilością osób. Stara się robić to robić w sposób nienachalny, nikogo nie przekonuje do swoim teorii, chce jedynie pokazać, że razem z rodziną żyją w głębokiej wierze.

Ks. Potoczny prowadzi także kursy przedmałżeńskie, które organizuje w swoim domu. Narzeczeni mogą przyjeżdżać do niego na weekendy, a podczas takich spotkań duchowny rozmawia z nimi o wierze - zarówno uczestnicy jak i ksiądz uważają, że taka forma kursu jest zdecydowanie bardziej wartościowa. Żartobliwie mówi, że daje swoim uczniom "gwarancję" 16-letniego, udanego małżeństwa, bo tyle przeżył do tej pory ze swoją żoną.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ksiądz | celibat | zniesienie celibatu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy