Reklama

Ania Rusowicz obawia się o przyszłość

Ania Rusowicz od wielu lat zajmuje się muzyką. W listopadzie 2019 roku ukazał się jej kolejny album pt. "Przebudzenie". W ramach akcji specjalnej Interii #KiedyBędzieNormalnie zdradziła, jak pandemia koronawirusa wpływa na jej życie.

Rusowicz śpiewać zaczęła jeszcze w liceum. W 2005 roku rozpoczęła współpracę z zespołem Dezire, a następnie, z mężem Hubertem Gasiulem, założyła grupę IKA. W 2011 roku o piosenkarce zrobiło się głośno po nagraniu płyty "Mój Big-Bit".

Lata 60. i 70. inspirowały piosenkarkę także przy kolejnych projektach muzycznych. Na Przystanku Woodstock oddała hołd m.in. Led Zeppelin czy Deep Purple. Czwarta płyta Rusowicz powstała wskutek jej podróży do Nowego Orleanu i opowiada o dojrzewaniu.

Jednak pani Ania chce być postrzegana jako artystka odrębna. Wielokrotnie apelowała, by nie oceniać jej twórczości wyłącznie przez pryzmat dokonań artystycznych znanej mamy.

Reklama

27 marca tego roku w serwisie YouTube ukazał się drugi singiel z albumu "Przebudzenie" pt. "Do lasu".

W nagraniu dla Interii artystka wyznała, że tęskni za swoją pracą. Dodała też, że wkraczamy w nową epokę i po pandemii rzeczywistość będzie wyglądała zupełnie inaczej.

- Trzeba się przystosować do nowej rzeczywistości, mam nadzieję, że tej lepszej - mówi.

Rusowicz przyznała także, że myśli nad przebranżowieniem się.

- Sytuacja jest na tyle niepewna, że nie wiemy, kiedy wrócą koncerty i czy będziemy mogli jako artyści z nich się utrzymywać - przyznaje. Przy okazji apeluje, by nie oceniać artystów tak srogo, jak przed pandemią.

Wokalistka jest wdzięczna za to, że nie jest sama, ma rodzinę i otacza ją przyroda. Okazuje się bowiem, że Rusowicz żyje pod lasem i uprawia własne warzywa.

- Czas pandemii pokazał ludziom, że oderwanie się od natury jest czymś sztucznym. Powrót do niej jest dużym wyzwoleniem i ukojeniem na te czasy - konstatuje artystka.

Zobaczcie wideo i sprawdźcie, co jeszcze zdradziła Rusowicz!

***

Artykuł powstał w tamach akcji portalu Interia #KiedyBędzieNormalnie, w której przedstawiciele świata kultury i sportu dzielą się z czytelnikami portalu swoimi refleksjami na temat obecnej sytuacji, zdradzają za czym tęsknią i czego im brakuje najbardziej, jak radzą sobie ze stresem oraz jakie mają plany na czas po pandemii. 

W akcji wzięli udział również:Mateusz DamięckiMariusz CzerkawskiEmilian KamińskiŁukasz OrbitowskiMateusz JanickiJan Wieczorkowski Tomasz JakubiakKuba SienkiewiczMichał Bajor
Andrzej DeskurAndrzej Krzywy Barbara Wrońska Zbigniew BoniekPiotr RubikJanusz Leon WiśniewskiRadosław MajdanPiotr MałachowskiGaba KulkaBovskaRobert RozmusKrzysztof Diablo WłodarczykUrszula RadwańskaPiotr KupichaDorota MiśkiewiczMarek PlawgoIga ŚwiątekMisia FurtakSmolastyJanusz RadekRobert CzebotarAnia RusowiczRobert RozmusPiotr BeczałaPrzemysław SaletaJacek PiekaraRobert GawlińskiAndrzej "Piasek" Piaseczny

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ania Rusowicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama