Reklama

Las tylko dla kobiet. Mężczyznom wstęp wzbroniony

W Indonezji, a dokładnie w mieście Jayapura, znajduje się niezwykły las, do którego bezwzględny zakaz wstępu mają mężczyźni. Od lat jest on miejscem spotkań kobiet. By wejść na jego teren, muszą jednak spełnić jeden warunek - pozbyć się wszelkich ubrań.

Słynny ośmiohektarowy las "tylko dla kobiet" znajduje się na indonezyjskiej wyspie Papua. Kobiety widują się tam głównie po to, by zbierać małże, a także rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami. 

Tradycja kobiecych spotkań przechodzi z pokolenia na pokolenie. Od zawsze panują tam takie same zwyczaje. Mieszkanka wyspy - Adriana Meraudje w rozmowie BBC powiedziała, że: 

Mężczyznom za złamanie zakazu i wejście na teren lasu grozi surowa kara, o której decyduje sąd plemienny. Kara zazwyczaj wynosi 69 dolarów, które są wypłacane w formie szlifowanych kamieni.

Reklama

Mężczyznom wstęp wzbroniony

Jedna z mieszkanek wyspy w rozmowie z BBC wyznała, że las jest ich świętym miejscem. To właśnie tam dzielą się ze sobą swoimi życiowymi doświadczeniami, opowiadają o tym, co przydarzyło się im w ostatnim czasie. 

Podczas odpływu kobiety wpływają łodzią do lasu. Właśnie wtedy czują się wolne. Nie ogranicza ich obecność mężczyzn. Czują swobodę, dlatego chętnie dzielą się swoimi przeżyciami. W tym czasie zanurzają się również w morzu, by szukać w błocie małży, które później sprzedają. 


Problemem są nie tylko mężczyźni

Coraz większym problemem dla kobiet spotykających się w lesie stają się śmieci, które napływają tam z okolicznych miast. W rozmowie z BBC mieszkanki wyspy wyznały, że walczą z coraz większą ilością plastiku.

Czytaj więcej:

Sarajewo-krajobraz po wojnie

Tu w wakacje będą tłumy Polaków! Szykuje się najazd

Chcesz zamieszkać za granicą? Pomyśl o Tajwanie, zapomnij o Kuwejcie

Zobacz także:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy