Reklama

Reklama

Piękny włoski region szuka chętnych do zamieszkania. Na start oferuje prawie 130 tys. zł!

Włoska Kalabria to malowniczy region w południowych Włoszech, zachwycający bujną, nieskalaną przyrodą. Do zamieszkania w tym "raju na ziemi" zachęcają władze Kalabrii, oferując chętnym 128 tys. złotych na start. Oferta ta nie jest jednak pozbawiona haczyków. Co czeka chętnych, którzy zdecydują się na przeprowadzkę?

Włoska Kalabria, najbardziej wysunięty na południe fragment Włoch od zawsze fascynuje turystów, ale niewielu decyduje się na urlop w tym miejscu. Próżno szukać tutaj gwarnych miast i komercyjnych plaży, ale fani dzikiej przyrody, uroczych małych miasteczek i spokoju bez wątpienia będą zachwyceni. A gdyby tak rzucić wszystko i zamieszkać w Kalabrii?

Włoska Kalabria poszukuje chętnych do zamieszkania. Oferuje 128 tys. zł na start!

Malownicza Kalabria nie jest pierwszym regionem, który chce płacić nowym mieszkańcom. Takie oferty wdrażały już inne regiony Włoch, Hiszpania, Grecja czy Szwajcaria. Dofinansowanie od władz tego regionu robi jednak wrażenie! W zamian za przeprowadzkę uczestnik programu otrzyma aż 128 tys. złotych. Ta oferta ma jednak haczyk!

Reklama

Co czeka chętnych na przeprowadzkę do Kalabrii?

Uczestnicy programu, którzy zdecydują się na zamieszkanie w Kalabrii otrzymają od władz tego regionu pieniądze, ułatwiające start w nowym mieście. Haczyk polega jednak na tym, że będą one wypłacane w ratach po ok. 10 tys. euro miesięcznie. Całą kwotę otrzymają tylko ci odważni, którzy zdecydują się na otwarcie działalności gospodarczej. To jednak nie wszystko! 

Przyszły mieszkaniec Kalabrii może wprawdzie wybrać sobie rejon, w którym osiądzie, ale może on być zamieszkany przez maksymalnie dwa tysiące osób. Włosi stawiają również na młodość - nowi mieszkańcy tego zachwycającego regionu muszą mieć poniżej czterdziestu lat. 

Co myślicie teraz o tej ofercie, faktycznie robi wrażenie? Jeśli zdecydujecie się na zamieszkanie w Kalabrii, a wasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, macie tylko 90 dni na przeprowadzkę! Warto więc dobrze przemyśleć tę decyzję. 

***
Zobacz również:


Nowa atrakcja dla wymagających na Santorini

Spinalonga. Wyspa, z której mało kto wracał

Oto najfajniejsze ulice na świecie. Byłeś tam? 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy