Reklama

Fala ciepła i co dalej? Prognoza tygodnia na pierwszy tydzień stycznia!

Po krótkim ataku prawdziwej zimy do Polski przyszło mocne ocieplenie i wszystko wskazuje na to, że iście wiosenna pogoda zostanie z nami jeszcze przez kilka dni! Co czeka nas w kolejny długi weekend i czy padną kolejne rekordy temperatury?

Sylwester 2023 będzie najcieplejszym w historii! W niektórych regionach naszego kraju temperatura sięgnie nawet 15 stopni i co ciekawe, będzie rosła z każdą godziną! Eksperci przekonują, że sylwestrowy wieczór będzie już naprawdę wiosenny. To jednak nie wszystko, bo 1 stycznia 2023 roku zapowiada się jeszcze cieplej! 

Temperatura w pierwszy dzień nowego roku będzie się wahać między 10-12 stopni na wschodzie, 13-15 stopni w większości regionów do 16-18 stopni na południowym zachodzie kraju. Kolejne dni również będą wyjątkowo, a wręcz rekordowo ciepłe!

Reklama

Zobacz również: Bawimy się w dniu jego śmierci. Kim był św. Sylwester?

Prognoza pogody na pierwszy tydzień stycznia! Czeka nas powiew wiosny?

W pierwszym tygodniu stycznia temperatura w całym kraju będzie zdecydowanie bardziej wiosenna niż zimowa. Najciepiej będzie 1 stycznia - w Warszawie temperatura tego dnia sięgnie 16 stopni, niewiele mniej, bo 15 stopni termometry pokażą w Łodzi, Gdańsku czy Szczecinie. Rekord padnie jednak we Wrocławiu - 1 stycznia temperatura sięgnie tam w najcieplejszym momencie dnia 17 stopni. 

Bardzo ciepło będzie także 2 stycznia. W Warszawie termometry pokażą 12 stopni, w Krakowie 11, we Wrocławiu 13, a w Gdańsku, Szczecinie i Suwałkach 11 stopni. 

Lekkie załamanie pogody nastąpi dopiero w połowie tygodnia. Temperatura spadnie wtedy do 4 stopni w Warszawie, 5 w Katowicach i Krakowie, 4 w Gdańsku i 6 w Suwałkach i Szczecinie. Pojawić się wtedy mogą lekkie, przelotne opady deszczu, a na północy także deszczu ze śniegiem. 

Jaka pogoda czeka nas 6 stycznia? Prognoza na długi weekend

Niestety, czekający nas długi weekend nie będzie już tak ciepły jak pierwsze dni stycznia. Temperatura znacznie spadnie, a w niektórych regionach kraju pojawią się mocniejsze opady deszczu, a nawet śniegu. Jakich temperatur mogą się spodziewać mieszkańcy największych polskich miast w długi weekend? 

  • Warszawa - 6 stopni w piątek, 6 stycznia oraz 0 stopni w sobotę i niedzielę 
  • Katowice - 8 stopni 6 stycznia oraz 3 stopnie w weekend. Pod koniec tygodnia możliwe przelotne opady 
  • Kraków - 7 stopni w piątek oraz kolejno 3 i 2 stopnie w weekend 
  • Łódź - 6 stopni w Święto Trzech Króli oraz 2 stopnie w weekend. Możliwy też lekki śnieżek 
  • Wrocław - 8 stopni w piątek i 5 oraz 6 stopni w weekend 
  • Gdańsk - 3 stopnie 6 stycznia oraz zaledwie 0 w weekend. Pod koniec tygodnia możliwy deszcz i deszcz ze śniegiem
  • Szczecin - 7 stopni 6 stycznia oraz 4 stopnie w weekend. Możliwy deszcz 
  • Suwałki - 7 stopni w piątek oraz 4 stopnie w weekend. Będzie padać 
  • Lublin - 5 stopni w Święto Trzech Króli oraz kolejno 2 i 3 stopnie w sobotę i niedzielę. Możliwy deszcz. 

Długi weekend przywita nas więc niższą temperaturą i przelotnym deszczem, ale i tak będzie cieplej i bardziej pogodnie, niż w poprzednich latach o tej samej porze. W przyszłym tygodniu mieszkańcy całej Polski poczują więc wiosenną aurę!

Zobacz również:

Sklepy czynne w sylwestra. Gdzie zrobimy zakupy na nowy rok?INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | prognoza pogody na długi weekend

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy