Reklama

Reklama

Doktor farmacji ostrzega przed słodkim kakao. Jego skład przeraża!

Doktork nauk farmaceutycznych, działająca na Instagramie pod nickiem Doktor Ania opublikowała wpis, w którym odniosła się do składu dostępnych na rynku kakao. Konkretnie chodzi o słodkie napoje instant, które nie mają z prawdziwym kakao wiele wspólnego, a ich skład jest naprawdę niepokojący. Mimo to sięga po nie mnóstwo osób, również dzieci!

Doktor Ania to doktor nauk farmaceutycznych, którą na Instagramie obserwuje już prawie 150 tysięcy osób. Farmaceutka publikuje posty, w których uczy, jak właściwie czytać składy popularnych produktów i wybierać te jak najzdrowsze. Teraz, na prośbę swoich obserwatorów, wzięła pod lupę popularne "kakałka". 

- napisała. 

Doktor Ania zamieściła także zdjęcie prawdziwego kakao, po które bezpiecznie sięgać mogą zarówno dorośli jak i dzieci. 

Zobacz również: Dlaczego po wypiciu kawy od razu biegniesz do toalety?

Reklama

Popularna farmaceutka ostrzega: Oto, co wypatrzyła w składzie kakao!

W dalszej części postu Doktor Ania wyjaśniła, dlaczego powinniśmy czytać dokładnie etykiety kakao dla dzieci - są one bowiem dosładzane ogromną ilością szkodliwego cukru! 

- napisała na Instagramie. 

Obserwatorzy momentalnie zareagowali na jej post:

- "Jedna z najbardziej obrzydliwych rzeczy w dzieciństwie to kakao z tych proszków. Blehh. Uwielbiałam za to kakao robione przez dziadka z decomoreno, mleko swojskie (bo była taka możliwość) bez dodatkowego cukru".

- "Mnie mama robiła kakałko na mleku i nie dosładzała (po prostu dawała nie dużo kakao na kolor i żeby złamać smak gorącego mleka, bo ja go nie lubię dlatego pewno nie cierpię teraz dosładzanej latte i nie przepadam za gorącą czekoladą ) da się tylko trzeba najpierw zacząć od kakao prawdziwego nie od słodkiej reszty, ja mam w domu tylko normalne kakao".

- "Kocham naturalne kakao, moje dziecko na szczęście też, choć do tego wjeżdża chałka z dżemem (na ksylitolu), więc poziom cukru i tak się zgadza".

- "Taka tylko obserwacja - ciężko znaleźć żłobek czy przedszkole, które nie serwują kakałka regularnie, wiadomo, że z cukrem, bo inaczej dzieci nie wypiją, to potem normalne, że takiemu dziecku prostsze kakałko bez cukru nie smakuje... niestety odbijam się od takich realiów ostatnio. Duże miasto, nikt nie widzi problemu" - piszą, dzieląc się swoimi wspomnieniami i obserwacjami. 

W tym miejscu warto jeszcze raz wyjaśnić istotną różnicę między prawdziwym kakao, a słodzonymi napojami o jego smaku. Prawdziwe kakao produkowane jest z organicznych ziaren kakaowca, które pochodzą z obszarów naturalnego pochodzenia rośliny. Nie ma zbędnych dodatków, a w swoim składzie zawiera szereg składników mineralnych, jak np. magnez, żelazo, miedź, cynk, wapń, a także potas. Takie kakao jest gorzkie w smaku, ale ma mnóstwo zalet:

  • działa przeciwzakrzepowo
  • obniża ciśnienie krwi
  • wpływa pozytywnie na pamięć
  • jest źródłem przeciwutleniaczy i antyoksydantow
  • jest afrodyzjakiem

Popularne napoje w typie kakao nie mają już natomiast tych właściwości, za to są bogate w cukier i powinniśmy ich unikać. Na początek, idąc za radą Doktor Ani warto po prostu ograniczyć ich spożycie lub stosować tylko jako dodatek. 

Zobacz również:

Pijesz kawę w drugiej połowie dnia? Oto przykre konsekwencje! 

Metoda 20-20-20. Nie robisz tego codziennie? Stąd problemy!
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kakao | domowe kakao | właściwości kakao

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy