Reklama

Efekty odchudzania zobaczysz bardzo szybko. Rewelacyjny sposób z jajkami

Zrzucanie zbędnych kilogramów to długotrwały proces, który powinien odbywać się na zasadach zdrowego odchudzania. Okazuje się, że w osiągnięciu wymarzonego efektu pomocne może być jedzenie jajek. Oto dlaczego warto po nie sięgać.

Zdrowe odchudzanie. Co trzeba wiedzieć?

Chcąc nieco stracić na wadze, trzeba pamiętać o jednej ważnej kwestii. Zdrowie powinno być wówczas na pierwszym miejscu. Nie należy więc przechodzić na restrykcyjne diety, które niekorzystnie wpływają na organizm, wyniszczają go i narażają na efekt jo-jo. Nieprawidłowe odżywianie prowadzi do poważnych konsekwencji. W grę wchodzi nie tylko osłabienie organizmu, ale także omdlenia, anemia, zaburzenia hormonalne, a nawet niewydolność narządów. 

Kluczem do osiągnięcia celu jest zbilansowana dieta, deficyt kaloryczny oraz aktywność fizyczna. W związku z tym należy dostarczać organizmowi odpowiednią ilości kalorii, niezbędne witaminy oraz składniki mineralne. Pomocna może okazać się konsultacja ze specjalistą, który doradzi jak się odżywiać, by kilogramy leciały w dół bez uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także: QUIZ: To największe mity żywieniowe. Uda ci się je obalić?

Reklama

Dlaczego warto jeść jajka podczas odchudzania?

Jajka to źródło witamin A, D, E i K oraz tych z grupy B. Poza tym dostarczają organizmowi biotynę i kwas foliowy, a także fosfor, żelazo, cynk oraz aminokwasy egzogenne. 

Szczególnie zaleca się jeść jajka na śniadanie. Uczucie sytości po ich zjedzeniu nie mija zbyt szybko. Zawarte w nich białko jest trawione znacznie dłużej, a więc w ciągu dnia nie pojawia się ochota na podjadanie i sięganie po słone oraz słodkie przekąski. Poza tym jajka są niskokaloryczne, a więc powinny po nie sięgać osoby, które chcą nieco stracić na wadze. 

Zobacz także: Lampka wina dziennie dobra dla zdrowia? To mit!

W pozbywaniu się zbędnych kilogramów może być pomocna zawarta w jajkach witamina D, która sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Ponadto jajka są bogate w żelazo, które poprawia wydajność organizmu. Dzięki temu wykonywane treningi są znacznie efektywniejsze. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jajka a odchudzanie | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy