Reklama

Reklama

Jedz te owoce, aby pozbyć się tłuszczu z brzucha

Powszechnie wiadomo, że owoce są zdrowe. Nie wszystkie jednak są niskokaloryczne - np. banany nie pomogą nam w schudnięciu. Z drugiej strony są jednak takie, które szczególnie mogą nam psprzyjać w pozbyciu się tłuszczu z brzucha.

Mimo że owoce zawierają węglowodany i naturalne cukry, wciąż są zaliczane do produktów niskokalorycznych. Dodatkowo posiadają właściwości przeciwzapalne, które są szczególnie istotne przy odchudzaniu. Stany zapalne powodują bowiem odkładanie się tłuszczu w organizmie.

Jakie jeść owoce, żeby schudnąć?

W pozbyciu się tłuszczu z brzucha pomogą nam przede wszystkim świeże owoce. Najzdrowszymi okazują się jabłka. Owoce te zawierają wiele witamin, minerałów i innych cennych składników. Niezwykle istotny jest błonnik, dzięki któremu lepiej pracują nasze jelita, co z kolei może nam pomóc w chudnięciu.

Reklama

Dobrym rozwiązaniem są również jagody. Według ekspertów ich spożywanie hamuje apetyt. Szczególnie warto je zjeść przed kolacją tak, aby na noc przyswoić mniej kalorii. Co więcej, owoce te mają działanie redukujące cholesterol, co wpływa korzystnie na ilość odkładanego w ciele tłuszczu.

Niskokaloryczny jest także grejpfrut, który dodatkowo zawiera pektynę, czyli błonnik obniżający poziom cholesterolu. Warto go dodać do swojej diety, jeśli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów. W świeżej postaci owoc ten przyczynia się też do zmniejszania insulinooporności.

W walce z cholesterolem może pomóc również awokado, które znacznie obniża jego poziom. Poza tym spożywanie tego owocu hamuje poczucie głodu, a błonnik i jednonienasycone tłuszcze w nim zawarte przyczyniają się do utraty wagi i utrzymują w zdrowiu jelita.

***

Zobacz również:

KIEDY OWOCE MOGĄ NAM ZASZKODZIĆ? KTÓRYCH ZE SOBĄ NIE ŁĄCZYĆ?

GDZIE KUPIĆ DOBRE OWOCE I WARZYWA?

Najzdrowsza dieta na 2022 rok. Oto co warto jeść

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowe owoce | płaski brzuch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy