Trzymaj majtki daleko od łóżka. Szczególnie nocą

Spanie bez majtek ma wiele korzyści. Choć wiele osób wciąż nie wyobraża sobie pozbycia się bielizny w nocy, korzyści płynących z takiego rozwiązania jest naprawdę wiele zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dowiedz się, dlaczego spanie w majtkach nie jest zalecane.

Spanie w majtkach nie jest korzystne dla naszego zdrowia
Spanie w majtkach nie jest korzystne dla naszego zdrowia123RF/PICSEL

Bielizna jest podstawowym elementem ubrania. Wiele osób nie wyobraża sobie chodzenia bez niej, a spora część z nas nie pozbywa się jej nawet w nocy, w szczególności jeśli chodzi o majtki. Jednak spanie bez majtek ma wiele korzyści.

Dlaczego nie warto spać w majtkach?

Przede wszystkim nosząc majtki 24 godziny na dobę, nasze miejsca intymne nie mają jak "oddychać", a dostęp powietrza jest utrudniony. Wiele kobiet obawia się upławów, które miałyby kontakt z pościelą, jednak to właśnie spanie w majtkach sprawia, że ich ilość może być naprawdę duża.

W przypadku noszenia majtek non stop większa jest ilość produkowanego śluzu, a także bakterii. Co za tym idzie, wzrasta ryzyko rozwinięcia się chorób intymnych. Dodatkowo, może występować wysoka potliwość i związany z nią nieprzyjemny zapach.

Korzyści spania bez majtek

Noc jest najlepszym czasem na wietrzenie miejsc intymnych. Jeśli będziemy regularnie spać bez majtek, szybko zauważymy, że ilość upławów się zmniejszy i nie będzie potrzeby przejmowania się ich kontaktem z pościelą.

Jak się okazuje, nieubieranie majtek na noc może również poprawić jakość naszego snu. Dodatkowo, zmniejsza się ryzyko otarć skóry. Oczywiście zredukowane są także w takim przypadku wymienione wcześniej zagrożenia związane z ciągłym noszeniem bielizny, np. nadmierna potliwość, namnażanie bakterii czy infekcje intymne.

Mężczyźni a spanie bez majtek

Korzyści ze spania bez majtek mogą odczuć również mężczyźni. W ich przypadku oprócz zmniejszenia ryzyka chorób intymnych czy otarć skóry, wśród zalet takiego rozwiązania można wymienić także lepszą jakość spermy oraz pozytywny wpływ na płodność.

Marek Torzewski o raku: Bliscy przeżywają bardziej, a nikt się nimi nie opiekuje. "Zdanowicz pomiędzy wersami" INTERIA.PL
INTERIA.PL
Oceń artykuł
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?