Reklama

Reklama

11-latka urodziła dziecko! To najmłodsza matka w historii Wielkiej Brytanii

11-latka została matką, a jej rodzice twierdzą, że... o niczym nie wiedzieli. Jak donosi dziennik "The Sun" w Wielkiej Brytanii przyszło właśnie na świat dziecko najmłodszej matki w historii Wysp. Dziewczynka zaszła w ciążę w wieku dziesięciu lat.

11-latka z Wielkiej Brytanii urodziła dziecko i została tym samym najmłodszą matką w historii Wysp. Dziennik "The Sun" poinformował, że zarówno matka jak i dziecko czują się dobrze i otoczeni są opieką lekarską. Młoda matka twierdzi, że do końca nie wiedziała o tym, że jest w ciąży, o jej stanie nie mieli pojęcia również rodzice. 

Sprawa została objęta śledztwem, nie wyklucza się bowiem, że dziewczynka nie wie kto jest ojcem dziecka. Śledczych niepokoją także piętrzące się niewiadome i stanowisko rodziców, którzy przekonują, że ciąża córki była dla nich zaskoczeniem do samego końca. 

Urodzenie dziecka w tak młodym wieku wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Dzieci młodych matek rodzą się często z niską masą urodzeniową, grożą im również niebezpieczne infekcje. Ciąża młodych matek wiąże się również z podwyższonym ryzykiem stanu przedrzucawkowego, czyli zatrucia ciążowego, zagrażającego życiu matki i dziecka. 

Reklama

***

Zobacz również:

Zostali ojcami w podstawówce! Tak potoczyło się ich życie

Obrażają młodą mamę. Poszło o te zdjęcia! 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: młode matki | młoda matka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama