Reklama

Dziewczynka-panda przyszła na świat w USA. Jest wyjątkowa!

Jirah urodziła się z wrodzonym znamieniem melanocytowym (CMN). To bardzo rzadkie schorzenie, które dotyczy ok. 1 proc. niemowląt i powoduje powstawanie na skórze ciemnych plam. Jej rodzice uwielbiają chwalić się zdjęciami córki w sieci!

Analityczka ds. jakości, Toneka Rogers Robinson (32) z Dallas w Teksasie i jej mąż, przedsiębiorca Justin (34 l.), poznali się w szkole średniej i byli razem przez 17 lat. Para wzięła ślub w 2013 roku. W 2019 roku Toneka zaszła w ciążę z pierwszym dzieckiem, Justice.

Niestety, Toneka cierpiała na zespół HELLP podczas ciąży - ciężkie powikłanie stanu przedrzucawkowego, która może dotknąć ciężarne. Justice urodziła się przedwcześnie. Oczekiwano, że Justice całkowicie wyzdrowieje, ale niespodziewanie zmarła w wieku zaledwie czterech tygodni.

Jireh urodziła się z rzadką chorobą

Pięć miesięcy później Toneka i Justin odkryli, że znów spodziewają się dziecka. Przygotowując się do ciąży wysokiego ryzyka, Toneka regularnie odwiedzała swojego lekarza i przeprowadzała szereg badań, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. 

Jireh urodziła się w czerwcu 2021 roku jako szczęśliwe i zdrowe dziecko. Para była początkowo zaniepokojona, ponieważ Jireh przyszła na świat z ciemnymi plamami na całej skórze. Ich lekarze szybko uspokoili Tonekę i Justina, że ​ślady są tylko powierzchowne - Jireh była całkowicie zdrowa.

Reklama

Skąd więc ciemne plamy? U dziewczynki zdiagnozowano wrodzone znamię melanocytowe (CMN) - widoczne rozrosty barwnikowe (melanocytowe) w skórze obecne przy urodzeniu. Choroba nie jest dziedziczna i jest spowodowana nieprawidłowym rozwojem komórek barwnikowych w pierwszym trymestrze ciąży. Ten stan występuje u około 1 proc. niemowląt na całym świecie. W przypadku tego schorzenia istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia czerniaka.

Jireh podbija Instagram

Toneka i Justin zaczęli udostępniać zdjęcia swojej córki na Instagramie, aby rodzina była zawsze na bieżąco, ale wyjątkowy wygląd Jireh, nazywanej czasem dziewczynką-pandą, przyciągnął uwagę. Jej konto ma teraz ponad 7000 obserwujących.

Para uwielbia pokazywać światu swoje piękne dziecko i jest podekscytowana, że ​​Jireh dorośnie w świecie, który coraz bardziej akceptuje różnorodność.

Przeczytaj też:

Oto najwyższa kobieta na świecie. Rumeysa Gelgi ma 215,16 centymetrów i pobiła rekord Guinnessa!

Wypożycz partnera: "Mogę stać się, kim chcesz"

"Kuchenne Rewolucje". Gessler zatrwożona jedzeniem w Połajewie

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy