Reklama

Reklama

Ekstremalny upał dotrze do Polski. Żar będzie lał się z nieba!

W Polsce czeka nas prawdziwy „żar tropików”. Wakacyjna pogoda nie daje o sobie zapomnieć, bo do naszego kraju nadciąga ekstremalna fala upałów. Termometry wskażą nawet 38 stopni Celsjusza! Planujesz urlop w sierpniu? Z pewnością nie będziesz zawiedziony - w nadchodzących dniach będzie naprawdę gorąco!

Serwis dobrapogoda.pl informuje, że lato nie odpuszcza. Do Polski nadciąga ekstremalna fala upałów. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Zobacz również: Sukienki do pracy idealne na upały

Ekstremalny upał w Polsce

- Po pierwszej fali upałów, wiele wskazuje na to, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i do Polski dotrze kolejny żar i skwar. Niewykluczone, że będzie to najcieplejszy okres tegorocznego lata. Temperatury miejscami ponownie mogą przekroczyć 30-38 st. C. Do tego piekące słońce, a przelotnych opadów i burz nadal ma być mniej niż zwykle - podaje portal dobrapogoda.pl.

Reklama

Gorąco będzie w drugiej i trzeciej dekadzie sierpnia. Jak podaje portal, anomalia temperatury będzie powyżej normy klimatycznej dla tej pory roku.

- Prognoza sezonowa modelu ECMWF wylicza sierpień o około 1-2 st. C. powyżej normy klimatycznej - informuje serwis. Problemem będą opady, ponieważ ich sumy będą zazwyczaj poniżej normy - o ile miejscami nie przejdzie burza z ulewami.

Zobacz również: Tego nie rób podczas wakacji. Lista najbardziej żenujących zachowań

Planujesz urlop w sierpniu? Nie będziesz zawiedziony

Początkiem tygodnia termometry w Polsce wskażą od 20 do 27 stopni Celsjusza. A już w drugiej dekadzie sierpnia dotrze do nas ekstremalna fala upałów. Żar z nieba będzie lał się z nieba w całym kraju!  W dniach 9-10 sierpnia temperatura będzie oscylować od 25 do 29 stopni, a w wielu regionach słupki rtęci podskoczą nawet do ponad 30 stopni. Jak podaje dobrapogoda24.pl, prawdopodobne, że miejscami temperatura może podskoczyć nawet do 34 - 38 stopni.

Największy upał jest prognozowany w drugiej i trzeciej dekadzie sierpnia. Będzie to najcieplejszy okres tegorocznego lata. Jeśli planujesz urlop w sierpniu, pogoda z pewnością cię nie zawiedzie.

***

Zobacz również: 

Maryja pokazała jej przyszłość świata. Co zobaczyła Mirjana Soldo?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fala upałów | pogoda na wakacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy