Reklama

Poruszające słowa Pierwszej Damy. Zabrała głos w ważnej sprawie

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na łamach środowego wydania „Dziennika Gazety Prawnej” złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka. W przygotowanym tekście zapewniła najmłodszych, że ich problemy i potrzeby są dla dorosłych bardzo ważne.

W specjalnym artykule dla "Dziennika Gazety Prawnej" Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka. W artykule nie brakowało poruszających słów - Pierwsza Dama zapewniła najmłodszych, że ich sprawy, problemy i potrzeby są dla dorosłych bardzo ważne.

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz w szczerych rozmowach. Podcast "Zdanowicz. Pomiędzy wersami"

Pierwsza Dama: "Wiem, że jesteście bardzo dzielne"

- Myślimy o Was nie tylko w dniu waszego święta - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama życzy dzieciom, aby "mogły bawić się, uczyć i dorastać w poczuciu bezpieczeństwa, otoczone miłością i troską".

Reklama

- Niech uśmiech gości jak najczęściej na Waszych twarzach. Niech spełniają się Wasze marzenia. Niech Wasz głos będzie głosem nadziei słyszanym i słuchanym przez wszystkich ludzi dobrej woli - podkreśliła Pierwsza Dama.

Agata Kornhauser-Duda pozdrowiła również przebywające w Polsce dzieci z Ukrainy.

- Wiem, że jesteście bardzo dzielne. Mam nadzieję, że czas Waszego pobytu w Polsce będzie dla Was dobrym czasem, że nawiążecie nowe przyjaźnie i że będziecie czuły się tutaj jak u siebie. Dziękuję wszystkim polskim dzieciom za sympatię i pomoc, jaką okazują swoim ukraińskim rówieśnikom. To bardzo ważne, żebyśmy umieli dzielić się z innymi sercem i życzliwością - czytamy na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

Zobacz również: Wielkie zmiany w aptekach. "To jawna niesprawiedliwość!"

Byłe pierwsze damy składają życzenia z okazji Dnia Dziecka

Na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" swoje życzenia z okazji Dnia Dziecka przekazały również byłe pierwsze damy Polski. Anna Komorowska życzyła dzieciom, "żeby mogły szczęśliwie żyć w dobrze przygotowanym przez dorosłych świecie".

- Aby zarówno w domu, jak i w szkole odnalazły warunki do kształtowania osobowości, realizacji swoich ambicji i rozwoju własnego potencjału - napisała Komorowska.

Danuta Wałęsa zaznaczyła, że "dzieci nie powinny doświadczać okrucieństw wojny, nie powinny w żaden sposób być wykorzystywane czy prześladowane, a międzynarodowe przedstawicielstwa, państwa i rządy powinny dążyć do pełnego i odpowiedzialnego przestrzegania praw dziecka".

- To ci najmłodsi są naszą przyszłością i nadzieją, która otwiera się nieustannie wraz z narodzinami każdego dziecka - przekazała w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Danuta Wałęsa.

Z kolei Jolanta Kwaśniewska przekazała: - Dzieci kochają nas bezwarunkowo. I tego samego oczekują od nas. Miłości, akceptacji i szacunku. Tylko tyle i aż tyle. Bo jeśli te ich potrzeby będziemy codziennie zaspokajać, to one poradzą sobie ze wszystkim, co im się w życiu przydarzy. Nawet z koszmarem wojny.

Zobacz również: "OK boomer! Czy ty w ogóle coś rozumiesz?"

Ołena Zełenska: "Dzieci nie powinny doświadczać wojny"

Na łamach Dziennika Gazety Prawnej życzenia złożyła również Pierwsza Dama Ukrainy, Ołena Zełenska. Podzieliła się z czytelnikami wzruszającą opowieścią o psie Patron, który potrafił znaleźć i wskazywać zastawione przez Rosjan pułapki - miny. Podkreśliła, że dzieci wszędzie i zawsze są takie same - potrzebują miłości i bezpieczeństwa, chcą się cieszyć i bawić.

- Nie powinny doświadczać wojny, strzelaniny, chować się w schronach. Każdy ma prawo do bezpiecznego dzieciństwa. Każdy ma prawo do domu, szkoły i przyjaciół - podkreśliła Ołena Zełenska.

- Wiem, że te słowa przeczytają polscy uczniowie. Pewnie w waszych klasach macie ukraińskich kolegów. Proszę, zaprzyjaźnijcie się z nimi. Bardzo potrzebują waszego ciepłą i wsparcia. To czułość i dobro pokonają zło i ciemne siły - zaapelowała na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" Pierwsza Dama Ukrainy.

***

Zobacz również:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy