"Rybia buźka" lepsza niż lifting. Jak schudnąć z twarzy szybko i skutecznie?

Odpowiednio zbilansowana dieta i kilka prostych ćwiczeń mogą pomóc nam poprawić owal twarzy. Co ćwiczyć, aby szybko i skutecznie pozbyć się problemu tak zwanego "podwójnego podbródka"? Jedną z możliwości jest regularne wykonywanie popularnej "rybiej buźki".

Jak wyszczuplić twarz dzięki ćwiczeniom? Pomóc może popularna "rybia buźka"
Jak wyszczuplić twarz dzięki ćwiczeniom? Pomóc może popularna "rybia buźka"123RF/PICSEL

 • Wielu osobom zależy, aby twarz była smukła. Zdarza się jednak, że pomimo szczupłej sylwetki i tak mamy naturalnie pulchną buzię
 • Są osoby, u których pełne policzki bywają naprawdę urocze. Jednak, gdy stanowią źródło naszych kompleksów, albo też zmagamy się z problemem podwójnego podbródka, możemy zastanowić się, jak schudnąć z twarzy
 • Na szczęście w tym celu wystarczy wdrożyć dietę i proste ćwiczenia odchudzające twarz, na czele z popularną "rybią buźką"

Jak schudnąć z twarzy? Dieta i ćwiczenia pomogą pozbyć się problemu

Pytanie, jak schudnąć z twarzy, zadają sobie Polki, które zmagają się z problemem tak zwanego "podwójnego podbródka". Sporo kobiet narzeka również na zbyt pełne policzki czy słabą kondycję skóry. Niestety przypadku naszego oblicza tuszowanie mankamentów nie jest tak proste, jak przy pozostałych częściach ciała.

Twarz jest uznawana za wizytówkę człowieka, dlatego warto zadbać o jej kondycję i wygląd. Poprzez badania należy najpierw sprawdzić, czy aby na pewno przyczyną zbyt pełnej buzi oraz szyi nie są problemy hormonalne. Pełna buzia często może być bowiem sygnałem, że mamy problemy z tarczycą.

Problemy z tarczycą to poważna sprawa, a okrągła twarz może oznaczać, że mamy z nimi do czynienia
Problemy z tarczycą to poważna sprawa, a okrągła twarz może oznaczać, że mamy z nimi do czynienia123RF/PICSEL

Badania są więc podstawą. Dopiero gdy u lekarza upewnimy się już co do stanu naszego zdrowia, możemy wdrożyć odpowiednią dietę, (tę najlepiej skonsultować z dietetykiem) i zacząć pracę nad problematyczną partią ciała.

Ćwiczenia, jak szybko schudnąć z twarzy i policzków. "Rybia buźka" pomoże osiągnąć cel

Ćwiczenia na szczupłą twarz należy potraktować tak samo poważnie, a może nawet przyłożyć się do nich bardziej niż do treningu brzucha, nóg czy pleców. Wówczas rezultaty będą widoczne gołym okiem. Można również zdecydować się na masaże, które ujędrnią skórę i dodatkowo pozwolą nam się zrelaksować.

Odpowiednie ćwiczenia pomogą nam ujędrnić skórę twarzy
Odpowiednie ćwiczenia pomogą nam ujędrnić skórę twarzy123RF/PICSEL
 • Rybia buźka

To jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na szczupłą twarz. Rybia buźka opiera się na zasysaniu wewnętrznej części policzków tak, aby nasza twarz przypominała rybią buźkę.

Usta powinny pozostać ściągnięte w popularny na Instagramie "dzióbek". Taką pozycję należy utrzymać przez 5-10 sekund. Następnie należy powrócić do wyjściowej pozycji i powtórzyć całość przynajmniej pięć razy.

 • Po prostu uśmiech

Osoby, które dużo się uśmiechają, rzadko zadają sobie pytanie, jak schudnąć z twarzy. To dlatego, że taka mina poprawia kondycję wielu mięśni twarzy. Aby wykonać trening uśmiechu o poranku, można po prostu stanąć przed lustrem i uśmiechnąć się najszerzej jak to możliwe. Następnie wystarczy powrócić do wyjściowej pozycji i powtórzyć czynność 15-20 razy.

 • Wydymanie policzków 

To przykład kolejnego prostego ćwiczenia na szczupłą twarz. Wystarczy jedynie nabrać dużą ilość powietrza w usta i kilkukrotnie "przesunąć je" z jednego policzka do drugiego. Po paru sekundach wystarczy wypuścić powietrze, wracając tym samym do początkowej pozycji i powtórzyć czynność 2-5 razy.

Co jeść, żeby schudnąć z twarzy? Łakocie i fast food nie są wskazane

Masaże i ćwiczenia odchudzające to jednak dopiero początek. Równie ważna jest bowiem jakość spożywanych przez nas produktów. Dieta redukcyjna powinna być niskokaloryczne, ale zdrowa i bogata w składniki odżywcze, ponieważ to, co jemy, ma kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu i samopoczucia.

Dieta redukcyjna to podstawa, gdy chcemy zredukować tkankę tłuszczową
Dieta redukcyjna to podstawa, gdy chcemy zredukować tkankę tłuszczową123RF/PICSEL

Warto sięgać po takie produkty jak:

 • zielone warzywa,
 • owoce, 
 • pełnoziarniste produkty,
 • chudy nabiał
 • zdrowe tłuszcze
 • mięso drobiowe
 • ryby

Posiłki na diecie odchudzającej twarz powinny być regularne i muszą iść w parze z wysiłkiem fizycznym. Aby przyspieszyć przemianę materii, warto doprawić je przyprawami takimi jak: imbir chili czy rozmaryn. Nie możemy również zapominać o spożywaniu dużych ilości wody (minimum 2-3 litry na dobę).

Czego nie pić i nie jeść na diecie odchudzającej? Te produkty rujnują zdrowie

Jeśli zaś chodzi o to, czego nie jeść i nie pić, aby schudnąć z twarzy, to tutaj również należy trzymać się kilku zasad. Po pierwsze, należy zapomnieć o słodyczach i przetworzonych posiłkach typu fast food, które sprzyjają nadwadze. Wysokoprzetworzona żywność to nasz wróg numer jeden, gdy zastanawiamy się, jak schudnąć z twarzy czy innej partii ciała.

Trzeba również ograniczyć spożycie węglowodanów, tłustego mięsa czy białego pieczywa. Nie warto doprawiać posiłków zbyt dużą ilością soli, aby nie zatrzymywać wody w organizmie. Ważne jest to, aby na diecie redukcyjnej nie spożywać napojów alkoholowych, energetycznych czy słodkich napojów gazowanych.

Alkohol jest wrogiem odchudzania
Alkohol jest wrogiem odchudzania123RF/PICSEL

Czy sen wpływa na wygląd twarzy? To jeden z najważniejszych czynników

Wiele zapracowanych kobiet na pewno zadaje sobie pytanie, czy sen wpływa na wygląd twarzy? Odpowiedź na to pytanie jest oczywiście twierdząca, dlatego warto znaleźć czas na wypoczynek.

Przesypianie przynajmniej 7 do 8 godzin na dobę gwarantuje nam atrakcyjny wygląd twarzy. Zbyt mała ilość snu może zaś sprawić, że pod naszymi oczami pojawią się ta zwane worki, a skóra będzie sprawiać wrażenie opuchniętej.

Czytaj również: 

Zobacz także:

Nie masz czasu na planowane ćwiczenia? Codzienne obowiązki też pozwalają spalić kalorieInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas