Śmiało zastąpi kawę. Zapomnisz o przeciążonej wątrobie i leniwych jelitach

Młody jęczmień już od dawna przestał być nowinką żywieniową, ponieważ doskonale jest znany w środowisku dietetyków. Można go kupić bez problemu na aukcjach internetowych oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Jeśli nie mieliśmy do tej pory okazji, aby spróbować tego specyfiku: czas to zmienić. Napój z młodego jęczmienia zaliczany jest poza tym do superfood, więc to kolejny powód do tego, aby go przynajmniej skosztować.

Sok z zielonego jęczmienia to superfood, które idealnie działa na organizm
Sok z zielonego jęczmienia to superfood, które idealnie działa na organizm123RF/PICSEL

Młody jęczmień: co trzeba o nim wiedzieć?

Jęczmień to zboże, które jest uprawiane w wielu miejscach na świecie, więc jego obecność na stołach nie jest niczym nowym. Odznacza się wieloma wartościami odżywczymi, które nie są obojętne dla naszego zdrowia. Aby czerpać z jęczmienia to, co najlepsze, warto sięgnąć po preparaty z młodych roślin, które mają wszystkie witaminy i minerały w skondensowanej formie. Aby łatwo i sprawnie korzystać z dobrodziejstwa tego, co ten preparat oferuje, można kupić w sklepach proszek: wystarczy wymieszać go z wodą i cieszyć się tym, co zawiera. Trzeba przyznać, że może poprawić kondycję naszego organizmu i szybko uzupełnić niedobory. Nie bez przyczyny sok z młodego jęczmienia zaliczany jest do naturalnych superfood. 

„Ewa gotuje”: Kiczeri – hinduski detoksPolsat

Co można znaleźć w młodym jęczmieniu?

Jeśli ktoś zastanawia się, co można znaleźć w młodym jęczmieniu, spieszymy z wyjaśnieniami. Na początek warto wspomnieć, że zawiera bardzo dużo witamin. Na czele listy wybijają się: B, C, E, K, a także pochodnej witaminy A, czyli beta-karoten. Do tego w produkcie obecne są minerały: żelazo, cynk, wapń, magnez, selen, potas, krzem - ich działanie oddziałuje korzystnie na cały organizm. Ważna wiadomość dla wszystkich tych, których trapią problemy trawienne lub planują schudnąć, bowiem to doskonałe źródło pełnowartościowego błonnika: nie jest on również obojętny dla naszego serca. Najważniejszym jednak składnikiem młodego jęczmienia jest chlorofil: zaliczany jest do silnych przeciwutleniaczy. Mogą nie tylko usunąć nadmiar toksyn z organizmu, a także usuwają nadmiar wolnych rodników odpowiedzialnych za powstawanie chorób cywilizacyjnych.

Na co pomaga jęczmień?

Młody jęczmień budzi lepiej niż kawa, a dodatkowo poprawia wygląd skóry
Młody jęczmień budzi lepiej niż kawa, a dodatkowo poprawia wygląd skóry123RF/PICSEL

Skoro wiemy już, co w młodym jęczmieniu się znajduje, czas poznać, jakie wymierne skutki przynosi jego suplementowanie, a korzyści może być sporo. Zacząć trzeba od tego, że obecność witamin poprawia kondycję skóry, pomaga pozbyć się stanów zapalnych, ułatwić jej regenerację, a także redukować liczbę zmarszczek. Warto wspomnieć o dobrodziejstwach związanych z działaniem błonnika. On z kolei pomaga poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego: usunąć złogi, poprawić trawienie oraz pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Błonnik wraz z potasem i magnezem stają na straży kondycji serca i mózgu: normują ciśnienie tętnicze, regulują poziom cholesterolu, a także korzystnie działają na pamięć, koncentrację oraz niwelują skutki przewlekłego stresu.

Trudno zliczyć wszystkie zalety spożywania soku z młodego jęczmienia, ale czas przekonać się, jak działa zawarty w produkcie chlorofil. Jako silny przeciwutleniacz, pomaga pozbyć się nagromadzonych toksyn. To z kolei powoduje, że łatwiej można zniwelować dolegliwości skórne, takie jak trądzik, ale także oczyszczają się nasze jelita i nerki. Im mniej toksyn w organizmie, tym więcej energii zyskuje nasze ciało.

Jak stosować sok z młodego jęczmienia?

Sok z młodego jęczmienia może być doskonałym zmiennikiem kawy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaczynać nim dzień. Wystarczy łyżkę sproszkowanego proszku wymieszać w szklance ciepłej, ale nie wrzącej wody. Choć taki sok z młodego jęczmienia jest zazwyczaj bezpieczny, to przy dłuższym jego stosowaniu może wzmagać problemy ze strony układu pokarmowego.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}