W PRL-u pito ją na potęgę. Pomoże na zaparcia, wspomoże odchudzanie

W PRL-u traktowano ją jako prawdziwą „skarbnicą zdrowia”, pijąc przy każdej możliwej okazji. Już nasze babcie doceniły jej właściwości, podkreślając, że jest jednym z lepszych sposobów na problemy z zaparciami. Chwaliły ją także jako pogromcę zbędnych kilogramów. Jaka herbata jest dobra na odchudzanie? Przed laty sięgano po nią na potęgę. Teraz znów wraca do łask.

Jaka jest najlepsza herbata odchudzająca? W PRL-u pito ją nap potęgę
Jaka jest najlepsza herbata odchudzająca? W PRL-u pito ją nap potęgę123RF/PICSEL

Jaka herbata na spalanie tłuszczu z brzucha? W PRL-u zachwycano się jej smakiem

W czasach PRL-u święciła prawdziwe triumfy, będąc określaną mistrzynią, jeśli chodzi o walkę ze zbędnymi kilogramami. Nasze mamy i babcie, chcąc osiągnąć wymarzoną sylwetkę, z chęcią przygotowywały podobny, zdrowotny napar, czekając na efekty. Wielu w podobny sposób starało się też przeciwdziałać dolegliwościom ze strony układu pokarmowego, takim jak zaparcia.

Herbata z senesu, bo o niej mowa, przez wielu nazywana była prawdziwą "skarbnicą zdrowia". W swoim składzie zawiera bowiem sennozydy, należące do antrazwiązków stymulujących perystaltykę jelit. Sama herbata wykazuje więc działanie przeczyszczające, będąc stosowaną by poprawić pracę jelit oraz zwalczyć zaparcia. To jednak dopiero początek.

Jaka jest najlepsza herbata odchudzająca? Zapobiega zaparciom i nie tylko

Senes, od tysiąca lat stosowany jako środek w leczeniu wielu dolegliwości, jest krzewem, zwanym również strączyńcem wąskolistnym i ostrolistnym. Od średniowiecza stosowany w krajach arabskich, dziś jest składnikiem wielu herbatek odchudzających, będąc nazywanym remedium na zaparcia.

Sam w sobie nie wykazuje co prawda działania odchudzającego, jednak jego regularne spożywanie skutkuje zwiększoną częstotliwością wypróżnień. Wówczas można odnieść wrażenie, że waga spada w dół, a sam napar wywołuje wrażenie "lekkości".

Od jakiej herbaty się chudnie? Stosuj regularnie, a szybko zauważysz różnicę

Senes charakteryzuje się dodatkowo działaniem przeciwzapalnym. Bywa wykorzystywany w przypadku leczenia zapalenia gardła, a niejednokrotnie także do walki z zaburzeniami działania okrężnicy. Ponadto pozytywnie pływa na kondycję skóry, skutecznie radząc sobie w bezsenności i stanach lękowych.

Mimo iż brzmi jak prawdziwe remedium na wiele dolegliwości, warto zachować ostrożność. Jego nadmiar, zamiast pomóc, może zaszkodzić. Naparów z senesu nie powinno stosować się dłużej niż tydzień. Długotrwałe spożywanie herbat na bazie tej rośliny może bowiem doprowadzić do przyzwyczajenia się jelit do "pomocy", sprawiając, że ich tryb funkcjonowania zostanie znacznie zaburzony.

„Zbliżenia”. Marcin Szczygielski. Mistrz literatury dziecięcej i młodzieżowejINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}