Reklama

Chroni przed rozwojem cukrzycy. Sięgaj po nią codziennie

Cukrzyca to problem coraz większej liczby osób. Jak wynika ze statystyk, cierpi na nią już niemal 3 mln Polaków. U podstaw jej wystąpienia znajduje się przede wszystkim niezdrowy styl życia i dieta. Co ciekawe, jeden z napoi może znacząco wpłynąć na obniżenie ryzyka jej występowania. Naukowcy nie mają co do tego wątpliwości.

Na cukrzycę, uznawaną obecnie za chorobę cywilizacyjną, chorują już 422 miliony osób na całym świecie. Ich liczba wciąż rośnie - alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia.

Pierwsze objawy cukrzycy niezwykle łatwo przeoczyć. Im później ją zdiagnozujemy, tym na większe szkody narażony jest nasz organizm. Warto więc działać jak najszybciej. Jak się okazuje, istnieje napój, który skutecznie uchroni przed jej rozwojem.

Zobacz również: Wyniszczają i wątrobę, i nerki. Nigdy nie jedz takich orzechów!

Reklama

Cukrzyca typu 2: przyczyny i objawy

Objawy cukrzycy typu 1 i 2 mogą być czasem dokładnie takie same. Należy do nich przede wszystkim zmęczenie i głód, problemy z ostrością widzenia, często oddawanie moczu i większe pragnienie.

Cukrzyca typu 2 ma jednak swoje charakterystyczne objawy. To przede wszystkim nawracające infekcje drożdżakowe, wolno gojące się rany, a także drętwienie stóp i nóg.

Przyczyną rozwoju cukrzycy typu 2 jest w dużej mierze niezdrowy styl życia, a więc niewłaściwa dieta oraz brak ruchu. To prowadzi w konsekwencji do rozwoju nadwagi, a także otyłości czy nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej, zaburzającej wytwarzanie insuliny.

Zobacz również: Ścieraj do porannej kawy. Prozdrowotne właściwości cię zaskoczą

Pij ją codziennie. Zapobiegnie rozwojowi cukrzycy

Jak donoszą naukowcy, zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2 jest możliwe między innymi dzięki piciu odpowiedniej ilości herbaty. Podobne wnioski przedstawiono na spotkaniu Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Cukrzycą w Sztokholmie.

Naukowcy przeanalizowali przypadki aż miliona osób, które piły zarówno zieloną, jak i czarną herbatą. W wynikach wzięto pod uwagę płeć badanych osób oraz ich miejsce zamieszkania. Te dane nie zmieniły jednak ostatecznych wniosków.

Aby jednak herbata mogła mieć jakikolwiek związek z ochroną przed zachorowaniem na cukrzycę, należy spożywać ją w odpowiednich dawkach. Eksperci przekazują, iż najlepiej pić herbatę co najmniej cztery razy dziennie. U osób, które wzięły udział w badaniu i sięgały po napój właśnie w takich ilościach, ryzyko zachorowania na cukrzycę zmniejszyło się aż o 17 proc.

Zobacz również: Zapomniane polskie przyprawy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: herbata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy