Reklama

Dodaj go do owsianki, a jelita będą ci wdzięczne. Działa jak miotełka na kilogramy

Płatki owsiane to prawdopodobnie tuż obok jajecznicy najpopularniejsze śniadanie na świecie. Nie tylko doskonale smakują, ale są także zdrowe, szybkie w przygotowaniu i zapewniają uczucie sytości. I choć dodatków do owsianki jest mnóstwo, to warto postawić na składnik, który doskonale wpłynie na pracę jelit.

Nocna owsianka na śniadanie

Nocna owsianka, wbrew nazwie, jedzona jest najczęściej na śniadanie. Dlaczego zatem nocna? Otóż miłośnicy płatków owsianych zalewają je na noc płynem, by po upływie kilku godzin, cieszyć się rano doskonalą teksturą i smakiem niemal gotowego już posiłku. W zależności od naszych upodobań - do owsianki możemy dodawać najrozmaitsze owoce.

Czytaj także: Odchudzający dodatek do owsianki. Szybko podkręci metabolizm

Reklama

Idealny dodatek do owsianki

I choć owsianka sama w sobie jest zdrowa, to warto jeszcze "podkręcić" jej prozdrowotne właściwości, dodając jeden, znaczący i ważny dla organizmu produkt. Mowa o kefirze, który doskonale działa na florę bakteryjną jelit.

Kefir jest świetnym probiotykiem, wpierającym pracę jelit, ale także układu pokarmowego i układu odpornościowego. Niezwykle cenny składnikiem kefiru są bakterie i drożdże, ale znajdziemy w nim również witaminy z grupy B: B1, B12, witaminę K, biotynę, kwas foliowy, wapń, magnez oraz tryptofan, który prozdrowotnie wpływa na układ nerwowy i zapewnia działanie wyciszające.

I choć kefir zawiera laktozę, to jego spożywanie u niewielu osób wywołuje dolegliwości trawienne. Wynika z obecności w kefirze bakterii i drożdży, które częściowo rozkładają laktozę.

Warto wiedzieć: Przygotowanie zdrowej owsianki. Nie popełniaj tych błędów, bo zabijesz jej właściwości odżywcze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: owsianka | kefir | zdrowie | probiotyk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy