Reklama

Reklama

Na czym polega terapia su jok. Hit czy kit?

Medycyna naturalna cieszy się wzrastającą popularnością. Wraz z nią na popularności zyskują także różne metody masażu, w tym su jok.

Terapia su jok: Co to takiego?

Terapia su jok została opracowana przez pochodzącego z Korei Południowej profesora, Pak Jae Woo. Jest to forma masażu, które obejmuje dłonie i stopy. To właśnie powierzchnia dłoni i stóp ma stanowić lustro narządów wewnętrznych i mięśni. Dzięki odpowiedniemu dotykowi i uciskowi poszczególnych punktów można zdiagnozować i wyleczyć różne patologie w organizmie. 

 Terapia su jok wykonywana jest najczęściej za pomocą specjalnych przyrządów do masażu, ale może także być przeprowadza w całości ręcznie. Sposób dobierany jest odpowiednio do potrzeb pacjenta. 

Efekty terapii su jok

Terapia su jok może być stosowana u każdego, ponieważ nie wykazuje skutków ubocznych. Polecana jest osobom z objawami bólowymi, zaburzeniami czynnościowymi i problemami z metabolizmem. Terapia su jok pozwala na:

Reklama

  • Wzrost aktywności hormonów nadnerczy;
  • Poprawę właściwości reologicznych krwi;
  • Przyspieszenie metabolizmu tkankowego i przepuszczalności naczyń;
  • Normalizowanie ciśnienia i funkcji mózgu;
  • Zwiększenie odporności;
  • Zniwelowanie skurczów mięśni;
  • Zmniejszenie zaburzeń czynnościowych układu nerwowego;

Jak wykonuje się masaż su jok?

Terapię su jok można wykonywać na kilka sposobów. Przy masażu kończyn można użyć kulki do masażu, magnesu, igieł, patyczków do podgrzewania lub innych metod ekspozycji. Zabieg wykonywany jest przez fizjoterapeutę, który uciska punkty na kończynach do momentu ich rozgrzania i zaróżowienia skóry. 

Zobacz także:

10 powodów, żeby co jakiś czas iść na masaż

Odmładzający masaż twarzy

Masaż twarzy mrożonym ogórkiem. Pielęgnacyjny hit z TikToka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje