Reklama

Pięć świetnych sposobów na walkę z nadwagą

W pasie przybyło za wiele? Czujesz się źle, ociężale, sennie, bez energii do życia? Niestety, nadwaga to nie tylko wizualny problem, to także ogólne doprowadzanie do złego stanu całego naszego organizmu. Oprócz właściwiej diety i ruchu jest kilka innych, bardzo ważnych czynników, które pomogą ci w walce z nadmiernym tłuszczem w organizmie. Jak pozbyć się nadwagi? Jak walczyć z nadwagą? Spróbuj z nami!

Przyprawy to istotna sprawa

W Polsce wciąż niewiele wagi przykłada się do przypraw, a to one wspomogą nas w kontrolowaniem wagi!

Na nasz metabolizm wpływa wiele zewnętrznych czynników, takich jak jakość jedzenia, odpowiedni odpoczynek, długość snu, jakość powietrza, itd. Największy wpływ mamy oczywiście na to, co jemy i jak jemy.

Świetnym motorem metabolizmu są ostre przyprawy, które nie tylko pomagają oczyścić organizm z toksyn, ale również pomagają podkręcić termogenezę, która przyczynia się do szybszego spalania niepotrzebnego nam tłuszczu w organizmie!

Mniej tłuszczu, więcej białka

Wiadomym jest, że w przypadku chęci pozbycia się nadmiernego tłuszczu w naszym ciele, powinniśmy ograniczyć jego przyjmowanie. Oczywiście nie tak drastycznie! Nasz organizm potrzebuje tłuszczów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, chociażby nerek, wątroby czy serca.

Reklama

Zwróć uwagę na to, ile dziennie przyjmujesz tłuszczu w pożywieniu. Kobiety nie powinny przyjmować dziennie więcej niż 70g tłuszczu, zaś mężczyźni nie więcej niż 80g. Dodatkowo, aby wspomóc metabolizm w walce z nadmiernym tłuszczem, przyjmuj więcej białka, które jest wymagane do spalenia tłuszczu!

Mniej cukru, więcej ziół

Cukier to największy wróg osób chcących walczyć z nadwagą! Przez niego nasz organizm zaczyna odkładać zbędne kilogramy. Najgorzej działa, gdy przyjmujemy go z tłustymi posiłkami. Jest istnym mordercą naszej diety!

Kobieta w ciągu dnia nie powinna przyjąć więcej niż 90 g cukru, zaś mężczyzna nie więcej niż 110g! Zamiast słodkich napojów gazowanych, spróbuj zielonej herbaty, naturalnych herbat ziołowych (sypanych). Ogranicz zjadanie słodyczy, cukrowanie kawy czy herbaty. Efekty zauważysz już po tygodniu!

Głodówkom mówimy NIE!

Słyszałeś o cudownym działaniu diety głodowej? Nie wierz w cuda! Uwierz w naukę. Ta jasno i wyraźnie stwierdza, że głodówki, pomimo tego, że mogą przyczynić się do szybkiej utraty wagi, tragicznie wpływają na gospodarkę hormonalną, która gdy szwankuje, rozregulowuje cały organizm. Głodówka dla organizmu to czerwony alarm.

Mózg jest przekonany, że wkrótce zabraknie pożywienia i będzie musiał radzić sobie z zapasami, które odłożył, dlatego przy wychodzeniu z głodówki, jak szalony, zamiast spalać tłuszcz, będzie go magazynował z obawy przed kolejną głodówką.

Ruch to zdrowie

Każdy nam powie, że ruch to zdrowie i nie ma w tej sentencji ani grama fałszu. Najważniejszym, podczas walki z nadwagą, jest ruch. Na początku zacznij od małych aktywności fizycznych. Jeśli nie musisz, nie jeździj wszędzie samochodem. Wybierz się na dłuższy spacer, wybieraj schody, zamiast windy.

Pamiętaj, każda aktywność fizyczna połączona z dietą, oczywiście regularna aktywność fizyczna, wpływa na podkręcenie metabolizmu. Ćwiczenia, bieganie, czy zwykłe spacerowanie nie tylko pozwoli nam zdrowo spalić tłuszcz, ale również budować tkankę mięśniową, która poprawi naszą sylwetkę.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy