Reklama

Reklama

Konkurs na dożynkach wywołał skandal. Tak się bawią dorośli ludzie? "Żenada"

Jednych konkurs rozbawił do łez, innych mocno oburzył. Dożynki gminne w Nidzicy od kilku dni są na ustach wielu Polaków. Kontrowersyjna zabawa, w której wzięli udział uczestnicy imprezy, nie spodobała się wielu internautom. Kiedy do sieci trafiły nagrania z imprezy, internet zalała fala komentarzy. „Szkoda mi tych wszystkich dzieciaków” – pisali internauci.

Zabawy dożynkowe wróciły w Polsce do łask. Poszczególne gminy z chęcią wracają do tradycji, a poprzez organizację ludowego święta dziękują za ukończenie żniw i prac polowych.

To wiąże się z zabawą, na którą stawiają się wszyscy mieszkańcy wioski. Niekiedy jednak taka impreza może wzbudzić niemałe kontrowersje. Tak było w przypadku dożynek w Nidzicy, z których nagranie trafiło do sieci, wywołując ogromne zamieszanie.

Zobacz również: Typy ludzi w kościele. TikTokerka przedstawia wiernych

Reklama

Konkurs na dożynkach wywołał skandal. Jednych bawi, innych oburza

Dożynki nazywane są czasem dobrej zabawy. Podobnie było w Nidzicy, gdzie 27 sierpnia w parku nad jeziorkiem miejskim odbyła się gminna zabawa.

Nidzickie dożynki rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej, po której wystartowała seria konkursów i zabaw. Był koncert oraz inscenizacja mazurskiego wesela, podczas której przedstawiono dawne zwyczaje. Była również degustacja potraw przy suto zastawionym stole oraz przyśpiewki. Nie zabrakło prezentacji wieńców i stoisk społecznych oraz zabawy.

Obok konkursu wbijania gwoździa uczestnicy imprezy mogli oglądać również konkurs sołectw. To właśnie on wywołał spore kontrowersje.

Zobacz również: Pustynna przygoda: Polka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

"Szkoda mi tych wszystkich dzieciaków, co musiały na to patrzeć"

W zabawie udział wzięły pary. Kobiety trzymały patelnie między nogami, podczas gdy mężczyźni z zamontowanymi przy paskach chochlami z impetem w nie uderzali. Nagrania kontrowersyjnej konkurencji trafiły do sieci. Obecnie mają już ponad 2 mln odtworzeń. Internauci nie przebierali w słowach. 

Internauci oskarżyli organizatorów imprezy o organizowanie "prymitywnych zabaw". Wielu podkreśla, że konkurs był wręcz skandaliczny.

Znaleźli się również tacy, którym konkurs przypadł do gustu.

Zobacz również: Gratka dla fanów PRL-u. Tylko nieliczni pamiętają te przedmioty [QUIZ]

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dożynki | kontrowersje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy