Masz kartę Moja Biedronka? W tej sytuacji lepiej ją zablokuj

Kartę Biedronki otrzymać może każdy klient. Niewielki dokument w przyszłości zezwoli mu na korzystanie z wielu zniżek i rabatów, pozwalając jednocześnie cieszyć się znacznie niższymi cenami szeregu produktów. Co jednak zrobić, jak się zgubi kartę Biedronki? W podobnej sytuacji warto szybko skorzystać z ważnej funkcji. W przeciwnym wypadku z dedykowanych ofert zakupów może korzystać ktoś inny.

Co zrobić jak się zgubi kartę Biedronki? Szybko skorzystaj z ważnej funkcji
Co zrobić jak się zgubi kartę Biedronki? Szybko skorzystaj z ważnej funkcji123RF/PICSEL

Karta Moja Biedronka jest szansą dla klientów sieci sklepów Biedronka na spore oszczędności przy okazji codziennych zakupów. Niewielka, niepozorna karta, opatrzona dedykowanym kodem kreskowym, zezwala bowiem na otrzymywanie zniżek na produkty, korzystanie z wielosztuk czy wykorzystywanie okazji, kiedy kupując konkretny artykuł drugi otrzymuje się za darmo.

Z kart Moja Biedronka, jak jesienią 2023 roku przekazywała sieć dyskontów, korzysta już 17 mln klientów. Jedną z jej funkcji warto zapamiętać na przyszłość. Przyda się szczególnie w momencie, kiedy karta zapodzieje się lub, gorzej, zostanie skradziona.

Jak zablokować kartę Moja Biedronka? Tę funkcję warto zapamiętać

Jeśli zgubisz kartę Moja Biedronka, znalazca może przejąć dostęp do twojego konta. Wówczas, jeśli ktoś zacznie z niej korzystać, stracisz jednorazowe, przypisane do niej zniżki. Kiedy więc karta zniknie z zasięgu twojego wzroku, działaj od razu.

Jeśli zgubisz kartę Moja Biedronka, wciąż możesz korzystać z jej elektronicznej wersji - tej dostępnej w biedronkowej aplikacji. Aplikacja Biedronka wyświetla bowiem kod do zeskanowania przy kasie, będąc też powiązaną z numerem telefonu. To właśnie przy pomocy aplikacji możesz zablokować dostęp do karty Moja Biedronka, zupełnie ją dezaktywując. Jak to zrobić?

Czy można dezaktywować kartę Biedronki? Oto co należy zrobić

Chcąc dezaktywować kartę Moja Biedronka zaloguj się do swojego indywidualnego konta na stronie internetowej moja.biedronka.pl lub otwórz pobraną na telefon aplikację Biedronka. Kolejno:

  1. wejdź do sekcji "profil",
  2. wybierz sekcję "Zarządzaj kontem",
  3. wybierz opcję "Zrezygnuj z karty Moja Biedronka".

Kartę możesz również dezaktywować kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Rezygnacja z karty nie pozbawi klienta zniżek, jednak przy okazji zakupów ten będzie mógł używać wyłącznie aplikacji lub podawać powiązany ze zgubioną kartą numer telefonu.

„Zbliżenia”. Marcin Szczygielski. Mistrz literatury dziecięcej i młodzieżowejINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas