Pieczone ziemniaki z przepisu Magdy Gessler. Kluczowy jeden składnik

Ziemniaki są nieodłącznym elementem wielu potraw. Klasykiem są te przygotowywane w piekarniku. Komponują się bowiem zarówno z daniami mięsnymi, jak i warzywnymi, zaskakując łatwością przygotowania. Wystarczy je wyszorować, pokroić, dodać przyprawy i upiec. Jak przyrządzić pieczone ziemniaki z przepisu Magdy Gessler? Kluczowym jest jeden składnik.

Jak przyrządzić pieczone ziemniaki z przepisu Magdy Gessler? Kluczowym jest jeden składnik
Jak przyrządzić pieczone ziemniaki z przepisu Magdy Gessler? Kluczowym jest jeden składnik123RF/PICSEL

Jedną z takich opcji są pieczone ziemniaczki, które robią się praktycznie same. Co więcej, są fantastycznym dodatkiem do niemal każdej potrawy. Ich smak mocno zależy jednak od tego, jakich przypraw użyjemy. Oto jak pieczone ziemniaki przygotowuje Magda Gessler.

Pieczone ziemniaki Magdy Gessler: przepis

Magda Gessler jest nieocenionym autorytetem kulinarnym, na którym wzoruje się wielu kucharzy. Prowadząca "Kuchenne rewolucje" chętnie dzieli się swoimi przepisami na przeróżne potrawy. Zdradziła również swój niezawodny sposób na pieczone ziemniaki. Niezapomniany aromat, według restauratorki, uzyskamy dzięki dodatkom - czosnkowi oraz rozmarynowi. Do ich przyrządzenia potrzebować będziemy:

  • 2 kg małych ziemniaków,
  • główka czosnku,
  • 2 gałązki świeżego rozmarynu,
  • oliwa z oliwek,
  • sól,
  • pieprz.

Główkę czosnku przekroić na pół. Obie części wycisnąć pomiędzy ziemniaki. Posypać rozmarynem, solą, pieprzem. Skropić oliwą.

Blaszkę wstawić do piekarnika na około 30 - 40 minut. Po upływie tego czasu ziemniaki wyłożyć na duży półmisek. Wycisnąć na nie upieczony czosnek. Wymieszać. Całość udekorować gałązkami rozmarynu.

Czy suszony rozmaryn jest zdrowy?

Rozmaryn od lat stosowany był w zielarstwie, lecznictwie oraz kuchni, jak przyprawa do wielu dań. Starożytni Rzymianie nazywali go kwiatem morza. Jego wyczuwalny zapach na morzu zwiastował bowiem bliskość lądu.

Suszone liście rozmarynu posiadają wiele cennych właściwości. Poprawiają trawienie, działają moczopędnie, zmniejszają stany skurczowe obwodowych naczyń krwionośnych i działają bakteriobójczo.

Rozmaryn działa również przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i przeciwwirusowo. Jako przyprawa idealnie nadaje się do większości dań jednogarnkowych, sałatek, sosu pomidorowego, ryb gotowanych i duszonych, mięs, marynat rybnych, duszonych grzybów i sporządzania farszów.

„Na zdrowie: Banany. Kaloryczne ale bardzo zdrowe Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas