Reklama

Te produkty pomagają usunąć złogi. Tanie i skuteczne!

Popularne złogi, czyli inaczej kamienie żółciowe powstają na skutek zwiększonego stężenia w żółci cholesterolu i/lub bilirubiny – składników, które ją zagęszczają. Ta dolegliwość dotyka najczęściej osoby otyłe, stosujące tłustą, wysokokaloryczną dietę i może przysporzyć im sporo kłopotów.

Współczesna, wysokoprzetworzona, bogata w fastfoody dieta sprawia, że coraz więcej osób cierpi z powodu obecności złogów, czyli kamieni żółciowych. Pierwszym krokiem, który należy uczynić, gdy tylko dowiemy się, że i nas dopadła ta nieprzyjemna dolegliwość jest natychmiastowa zmiana diety. Zanim zdecydujemy się również na leczenie farmakologiczne, warto spróbować naturalnych metod, które pomogą nam usunąć złogi. Są proste, tanie i dostępne od ręki!

Naturalne sposoby na uporczywe złogi. Te produkty mogą zdziałać cuda!

Oliwa z cytryną

Osoby cierpiące na obecność kamieni żółciowych z powodzeniem mogą sięgnąć po tą prostą, naturalną metodę. Wystarczy zmieszać dwie łyżki oliwy z dwoma łyżkami soku z cytryny i pić ten napój przez czterdzieści dni. Po tym czasie kurację należy przerwać i wrócić do niej w razie potrzeby za jakiś czas. 

Gruszka z miodem

Oto kolejna, naturalna mikstura dla osób walczących ze złogami. Przepis na nią jest bardzo prosty: Wystarczy zmiksować cztery gruszki i wymieszać pulpę z kilkoma szklankami wody przegotowanej. Do napoju należy dodać łyżkę ulubionego miodu i pić go kilka razy dziennie, przez przynajmniej kilka dni w tygodniu. 

Reklama

Najlepszy napój na złogi i kamienie. Tani i skuteczny!

Sprawdzonym sposobem na kamienie żółciowe jest także mikstura na bazie jabłek. Należy wycisnąć sok z  3-4 jabłek i dodać do niego trochę octu jabłkowego. Tak przygotowany napój spożywamy kilka razy dziennie przez co najmniej 10 dni. Ta naturalna mikstura skutecznie obniża stężenie złego cholesterolu LDL, które sprzyja powstawaniu kamieni żółciowych.

***
Zobacz również:

Kamienie w woreczku żółciowym. Jak leczyć?

Domowe sposoby na niestrawność: Galaretka

Wartości odżywcze orzechów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kamienie żółciowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy