Reklama

„Mam wielkie pragnienie”. Ogłoszenie 16-latka z Ukrainy jest hitem sieci

Timofey jest jednym z 2,5 miliona uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli z kraju ogarniętego wojną, odnajdując schronienie w Polsce. 16-latek zamierza jednak działać, otwarcie przyznając, że ma jedno pragnienie – pomóc swojej rodzinie, która wciąż przebywa w Ukrainie. Ogłoszenie, które chłopak umieścił w mediach społecznościowych szybko stało się viralem. Udostępniły go tysiące osób – w tym politycy i celebryci.

Od 24 lutego, czyli dnia początku agresji Rosji na Ukrainę, granicę polsko-ukraińską przekroczyło ponad 2,5 miliona uchodźców - informuje Straż Graniczna. To głównie kobiety i dzieci, którzy szukają schronienia przed wojną.

Jak podaje ONZ, łącznie Ukrainę od 24 lutego opuściło już ponad 4 miliony osób.

16-letni Timofey szuka w Polsce pracy

Jednym z 2,5 miliona uchodźców z Ukrainy, którzy znajdują się już w Polsce, jest 16-letni Timofey. Nastolatek przebywa obecnie w Chełmży, gdzie poszukuje pracy. Chce ją pogodzić z codziennymi obowiązkami, czyli szkołą. Na co dzień 16-latek jest bowiem uczniem. To jednak nie przeszkadza mu, by popołudniami podjąć pracę. Przyświeca mu bowiem bardzo konkretny cel.

Reklama

"Przyjechałem do Polski po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Mam pełne 16 lat. Mam świadomość, że jestem jeszcze uczniem i nie mogę pochwalić się wieloma miejscami pracy i bogatym doświadczeniem zawodowym. Mam jednak wielkie pragnienie, aby pomóc mojej rodzinie i odciążyć finansowo moich rodziców, którzy obecnie przebywają na Ukrainie" — tak zaczyna swój wpis 16-letni Timofey.

"Mogę być przydatny do przenoszenia, przesuwania, podnoszenia czegoś. Mogę pomagać w pielęgnacji ogrodu, sprzątać teren, wykonywać prace dorywcze na budowie. Mogę być również przydatny jako pracownik w placówkach handlowych, gastronomicznych i rekreacyjnych" — pisze nastolatek.

Timofey podkreślił, że łatwo się uczy i szybko opanowuje wszelkie instrukcje. Dzięki temu może wykonywać bardziej odpowiedzialne prace - na magazynie czy sali sprzedaży.

"Jestem gotowy, aby oderwać dziecko od komputera"

Co więcej, chłopak od wielu lat trenował w Ukrainie lekkoatletykę oraz hokej na lodzie. W związku z tym proponuje również możliwość przeprowadzenia ogólnych treningów dla dzieci.

"Jestem gotowy, aby oderwać dziecko od komputera i zorganizować mu aktywny wypoczynek — nauczyć je grać w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, jeździć na rowerze/ deskorolce, a nawet po prostu spacerować z nim na świeżym powietrzu. Mogę z nim rozmawiać po angielsku podczas gier sportowych i spacerów, dzięki czemu nauczy się języka obcego - liczenia, prostych wyrażeń, pojedynczych słów. Możemy wspólnie czytać książki dla dzieci w języku obcym" — czytamy w poście.

"Bracia Polacy, jesteście niesamowici!"

Post opublikowany przez 16-latka szybko uzyskał ogromne zasięgi. Udostępniło go ponad 2 tys. osób, w tym znani politycy czy gwiazdy ekranu.

Nastolatek poinformował już, że otrzymał sporo ofert. "Teraz je analizuję" - przekazał. Post zakończył słowami: "Bracia Polacy, jesteście niesamowici!". 

***

Zobacz również:

Apele nie pomogły. W wielu miastach rozległy się syreny alarmowe

Rosjanka wyrzucona z hotelu w Warszawie. Ostra wymiana zdań!

Nauczyciele z Ukrainy pomogą w polskich szkołach. „Dziękujemy wam za to”

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wojna w Ukrainie | uchodźcy z Ukrainy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy