Reklama

Ekologicznie: Porządki bez chemii

Święta za pasem, wiosna rozgościła się już na dobre, a wraz z nią wiosenne porządki. Te nie należą jednak często do przyjemności - po pracowitym dniu czujemy zmęczenie, ból głowy, a nawet mdłości. Choć trudno w to uwierzyć, za ten stan może odpowiadać stosowana w domu chemia gospodarcza.

W skład popularnych środków do czyszczenia może wchodzić aż 150 000 różnych substancji, dość wspomnieć te najbardziej znane, takie jak amoniak, fosforany, fenole czy chlor. W takiej chemicznej chmurze trwamy nawet kilka godzin, a to ma niebagatelny i niestety nienajlepszy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Chemiczne środki czystości mogą powodować duszności, niszczyć układ oddechowy, ale również środowisko - trują wodę i przyrodę. 

Alternatywą dla chemii gospodarczej mogą być ekologiczne, naturalne środki czystości, które przygotujemy w domu. Chronią planetę, zdrowie i co nie jest bez znaczenia, niewiele kosztują! Koszt domowego środka do czyszczenia to bowiem zaledwie kilkadziesiąt groszy! 

Gospodynie programu "Ekologicznie", Sylwia Majcher oraz Ela Sawerska przedstawiają proste przepisy na domowe środki czystości - pokochacie te patenty i z pewnością zostaną one z wami na dłużej!

Reklama

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy programTUTAJ>>>


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ekologicznie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama