Reklama

Jak zrobić znicz ekologiczny? To ostatni moment!

Ekolodzy biją na alarm już od kilku lat - Wszystkich Świętych i Zaduszki to nie tylko pełen zadumy i spokoju czas, ale również prawdziwe wyzwanie dla ziemi. Z kontenerów wysypują się znicze o różnych kształtach i kolorach, plastikowe i ze szkła. Wbrew pozorom, większości z nich nie uda się odzyskać i staną się kolejnym, zatruwającym środowisko śmieciem.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że nawet szklane znicze nie nadają się do przetworzenia. Są zanieczyszczone parafiną i wykonane ze szkła o innym składzie niż to, z którego wykonywane są np. butelki. Możesz jednak zadbać o środowisko i wykonać swój własny ekologiczny znicz, który zostanie z tobą na długie lata. 

Jak wykonać znicz ekologiczny?

Stworzenie własnego, ekologicznego znicza jest bardzo proste. Potrzebna będzie ci mała gliniana doniczka, wosk pszczeli (do kupienia w sklepie pszczelarskim), gruby jutowy lub lniany sznurek, ołówek i aluminiowe naczynie do roztopienia wosku. 

Reklama

Kostkę wosku wrzuć do naczynia i umieść na palniku. Cały czas mieszaj wosk, by się nie przypalił. Gdy wosk będzie miał już postać płynną, dorzuć pocięte sznurki. Po paru minutach wyciągnij je i postaw w doniczce, opierając ich końce na ułożonym na niej poziomo ołówku. Zalej naczynie i sznurki roztopionym woskiem. 

Twój ekologiczny znicz jest już gotowy! Po Zaduszkach możesz wziąć go do domu, wyczyścić z wosku, a za rok powtórzyć cały proces od początku. Dzięki temu nie wygenerujesz niepotrzebnych śmieci i zamiast plastiku czy szkła wykorzystasz tylko naturalne materiały!

***
Zobacz również:

Wszystkich Świętych 2021: Ile kosztują chryzantemy?

Chryzantemy - kwiaty nie tylko na Wszystkich Świętych. Co symbolizują?

Odpady, które możesz kompostować, a o tym nie wiesz! 

Domowe sposoby na pozbycie się gołębi. Szybko znikną


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy