Reklama

Reklama

Ekologicznie: Filtry do wody

Polacy wciąż obawiają się wody z kranu. Choć badania wykazały, że jest ona całkowicie bezpieczna i bogata w minerały, wielu z nas poddaje w wątpliwość stan jej czystości. Z pomocą przychodzą filtry do wody.

Najpopularniejszym rozwiązaniem, po które sięgają Polacy są filtrujące dzbanki na wodę. W środku znajduje się węgiel, który czyści i zmiękcza twardą wodę, zapobiegając odkładaniu się kamienia. Warto jednak pamiętać, że twarda woda zawiera wiele soli wapnia i magnezu, nie jest niezdrowa, a wręcz może pomóc nam uzupełnić niedobory tych pierwiastków. Czy filtrowanie wody ma więc w ogóle jakiś sens? 

Coraz więcej osób sięga również po naturalne sposoby oczyszczania wody z kranu. Szungit, najstarszy występujący na ziemi minerał z grupy węglowej lub znany wszystkim doskonale kryształ górki to naturalne filtry, które doskonale czyszczą wodę, zmiękczają ją i zmieniają jej smak. 

Reklama

Sylwia Majcher i Ela Sawerska w nowym odcinku programu "Ekologicznie" rozprawią się z największymi mitami dotyczącymi filtrów i odpowiedzą na najbardziej frapujące nas pytania!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy