Reklama

Reklama

Uzależnia i działa jak narkotyk. Uważaj

Naukowcy od dawna podejrzewali, że śmieciowe, przetworzone jedzenie uzależnia. Najnowsze badania, wskazują, że niektóre przetworzone produkty spożywcze są tak samo uzależniające jak narkotyki twarde.

W 2013 roku naukowcy z University of Michigan i Mount Sinai Hospita przeprowadzili na myszach badania, które wykazały jednoznacznie, że żywność przetworzona działa tak samo jak narkotyki i zwyczajnie uzależnia.

Najnowsze badania przedstawiają wnioski, które wynikają z badań przeprowadzonych na ludziach. Z kwestionariusza przeprowadzonego wśród badanych wynika jednoznacznie, że miłośnicy przetworzonej żywności wykazują takie same oznaki uzależnienia jak w przypadku narkotyków.

"Istnieją wyraźne podstawy biologiczne do wysnuwania takich wniosków" - podkreśla Nicole Avena, profesor farmakologii w Mount Sinai Icahn School of Medicine.

Reklama

Specjalistka podkreśla, że tak jak w przypadku uzależnienia od narkotyków czy innych używek, uzależnienie od jedzenia również może zostać pokonane. Jak zaznacza ekspert nie jest to łatwe.

Ekspertka radzi, aby unikać wszelkich bodźców jak zapachy, reklamy, stoiska, które pobudzają nasz apetyt na niezdrowe jedzenie. Ekspert radzi, aby stopniowo rezygnować z ilości spożywanych produktów.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy